Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήλθατε στο Forum ΤΕΙ Χαλκίδας
Προχωρήστε σε είσοδο αν ήδη είστε μέλος ή σε δημιουργία λογαριασμού για να μπορέσετε να δείτε το περιεχόμενο των θεματικών ενοτήτων του Forum, καθώς και να πάρετε μέρος στις συζητήσεις, να επικοινωνήσετε με άλλα μέλη μέσω προσωπικών μηνυμάτων και να διαχειριστείτε το προφίλ σας. Εάν έχετε ήδη λογαριασμό, κάνετε είσοδο από εδώ - αλλιώς δημιουργήστε λογαριασμό σήμερα δωρεάν!

ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ

8ο ΕΞΑΜΗΝΟ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
143 απαντήσεις στο θέμα

#1 nikos13

nikos13

εν δυνάμει Λογιστής

• Special Moderator
  • 911 δημοσιεύσεις
  • LocationΑΘΗΝΑ

Δημοσιεύθηκε 11 September 2012 - 02:04 PM

Παιδια εχει κανενας εμπειρια απο πρακτικη ασκηση σε εταιριες/γραφεια να μας ενημερωσει για:
περιβαλλον εργασιας
αρμοδιοτητες
αποδοχες
κλπ.

Οι τραπεζες τι λενε; Γενικα δεν εχω ακουσει καλα λογια...
Ξερει κανεις για ΕΤΕ, Πειραιως, AlphaBank, Eurobank αν μαθαινεις τιποτα ή εκτελεις μονο χρεη φωτοτυπικου?

Αναμενω αποψεις! :)

Αν κάποιος έχει λογαριασμό στο mytog.net/greek-team.cc παρακαλώ να επικοινωνήσει μαζί μου(pm)... ;)

>> Ειδήσεις Σχετικά Με Τα ΑΕΙ (Πανεπιστήμια - ΤΕΙ)

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΤΟ FORUM ΚΑΘΑΡΟ

ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΠΡΙΝ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΤΕ ΕΝΑ ΝΕΟ ΘΕΜΑ

#2 zoi

zoi

Advanced Member

• Members
  • Pip Pip Pip
  • 44 δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 11 September 2012 - 03:10 PM

Εγώ κάνω πρακτική στην AtticaBank και είμαι πολύ ευχαριστημένη! Έχω συγκεκριμένο αντικείμενο, δουλεύω κανονικότατα και ευτυχώς δεν είμαι το παιδί για τους καφέδες και τις φωτοτυπίες! Βασικά δεν υπάρχει τέτοιο παιδί, ο καθένας βγάζει τις φωτοτυπίες του και αγοράζει-φτιάχνει τον καφέ του! Το ωράριο είναι 07:45-15:15 εκτός Παρασκευής που είναι 07:45-14:45 (όπως σε όλες τις τράπεζες)! Ο μισθός είναι ο βασικός του ανειδίκευτου (αλλάζει συνεχώς λόγω των νέων νομοσχεδίων) και πληρώνομαι κάθε 15 του μήνα! Ο,τι άλλο θες, ρώτα! Καλή αρχή!

#3 lena2012

lena2012

Newbie

• Members
  • Pip
  • 8 δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 12 September 2012 - 07:28 AM

Εγώ κάνω πρακτική στην AtticaBank και πάλι δεν είμαι ευχαριστημένη!!!Βέβαια ούτε εγώ είμαι το παιδί για τις φωτοτυπίες και τους καφέδες,αλλά δουλειά δεν υπάρχει και προσπαθώ να σκοτώσω την ώρα μου με ό,τι βρω...:/ χάσιμο χρόνου από τη ζωή μου..αφού περιμένω πώς και πώς να τελειώνω!!!!κατα τ'άλλα το εργασιακό περιβάλλον είναι πολύ ευχάριστο!!!ευτυχώς..

#4 popi70

popi70

Advanced Member

• Members
  • Pip Pip Pip
  • 473 δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 12 September 2012 - 04:06 PM

εγω,γνωμη μ παντα,ειναι μοιραιο λαθος ενος φοιτητη να κανει τη πρακτικη του ασκηση σε τραπεζα για πολλους λογους!γνωριζω πως πληρωνεσαι λιγο παραπανω ομως δειτε το και απο την αλλη οψη του νομισματος.σε ενα οποιοδηποτε λογιστικο γραφειο,και ναι,ισως δουλεψεις και πιο πολυ,ισως φας και περισσοτερο 'σκατο'(συγνωμη για την εκφραση),ισως το αφεντικο να μη σου δωσει μια παραπανω απο,τι θα πληρωθεις μεσω εσπα ομως παιδια,ΘΑ ΜΑΘΕΙς!! ετσι μαθαινεις!!ιδρωνοντας και τρωγοντας 'χωσιμο'! και μενα θα μ αρεσε να καθομαι να πινω καφεδες και να πληρωνομαι ομως οτι με το καλο βγειτε απτη τραπεζα(γιατι ουδεμια υπαρχει περιπτωση να σας κρατησουν),τοτε τι θα κανετε?θα ψαξετε δουλεια και να προσφερεται ποια υπηρεσια???αφου ουσιαστικα δεν θα εχετε μαθει τπτ παραμονο να βγαζεται ωραιες φωτοτυπιες αντε και ισως καποια πολυ βασικα πραγματα!δειτε λιγο και παραπερα! υπαρχει και το αλλο...στο γραφειο εχεις αφεντικο..βλεπει τη δουλεια σου και σε κρινει καθημερινα! εμενα για παραδειγμα με κρατησαν μετα τη πρακτικη μ.στη τραπεζα δεν συμβαινει αυτο! σκεφτειται τα λογια μ και δεν θα χασετε!καλη συνεχεια!α και παιδια?? και το ζορι χρειαζεται μερικες φορες....
  • giannig του αρέσει

#5 zoi

zoi

Advanced Member

• Members
  • Pip Pip Pip
  • 44 δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 12 September 2012 - 05:36 PM

Κοίτα, γενικά δε σημαίνει οτι αυτό που θεωρείς εσύ σωστή επιλογή είναι σωστό για όλους. Εγω για παράδειγμα -ίσως είμαι τυχερή,τι να πω;- "τρώω μεγάλο ζόρι" όπως λες στην τράπεζα και αυτό γιατί πάντα έχω δουλειά και πολλές φορές δεν μου φτάνουν οι ώρες για να βγάλω τις προθεσμίες. Είμαι στη Διεύθυνση Διαχείρησης Καθυστερήσεων στο τμήμα που ασχολείται με τον Ν3869/2010 για τα υπερχρεωμένα νοικοκυριά. Μπορεί να μη συμπληρώνω όλη μέρα Φ1, Ε3, Ε5 κ.α. όμως μαθαίνω τα λειτουργικά συστήματα, υπολογίζω δόσεις δανείων, χειρίζομαι τα τραπεζικά συστήματα και γενικά η κάθε μέρα έχει να μου μάθει κάτι καινούριο. Δε ξέρω αν θα με κρατήσουν (αν και θα το ήθελα) ή αν τελειώνοντας θα ψάξω δουλειά σε λογιστικό γραφείο, αλλά όπως και να 'χει μου αρέσει στη ζωή μου να αποκτώ εμπειρίες και να μαθαίνω καινούρια πράγματα. Έτσι βλέπω και την πρακτική μου. Και σίγουρα, σε τέτοιες εποχές είναι βασικό να ξέρεις οτι μήνας μπει-μήνας βγει θα έχεις το μισθό σου.
  • lewnidas89 και konstantina. αρέσει

#6 nikos13

nikos13

εν δυνάμει Λογιστής

• Special Moderator
  • 911 δημοσιεύσεις
  • LocationΑΘΗΝΑ

Δημοσιεύθηκε 12 September 2012 - 05:57 PM

εγω,γνωμη μ παντα,ειναι μοιραιο λαθος ενος φοιτητη να κανει τη πρακτικη του ασκηση σε τραπεζα για πολλους λογους!γνωριζω πως πληρωνεσαι λιγο παραπανω ομως δειτε το και απο την αλλη οψη του νομισματος.σε ενα οποιοδηποτε λογιστικο γραφειο,και ναι,ισως δουλεψεις και πιο πολυ,ισως φας και περισσοτερο 'σκατο'(συγνωμη για την εκφραση),ισως το αφεντικο να μη σου δωσει μια παραπανω απο,τι θα πληρωθεις μεσω εσπα ομως παιδια,ΘΑ ΜΑΘΕΙς!! ετσι μαθαινεις!!ιδρωνοντας και τρωγοντας 'χωσιμο'! και μενα θα μ αρεσε να καθομαι να πινω καφεδες και να πληρωνομαι ομως οτι με το καλο βγειτε απτη τραπεζα(γιατι ουδεμια υπαρχει περιπτωση να σας κρατησουν),τοτε τι θα κανετε?θα ψαξετε δουλεια και να προσφερεται ποια υπηρεσια???αφου ουσιαστικα δεν θα εχετε μαθει τπτ παραμονο να βγαζεται ωραιες φωτοτυπιες αντε και ισως καποια πολυ βασικα πραγματα!δειτε λιγο και παραπερα! υπαρχει και το αλλο...στο γραφειο εχεις αφεντικο..βλεπει τη δουλεια σου και σε κρινει καθημερινα! εμενα για παραδειγμα με κρατησαν μετα τη πρακτικη μ.στη τραπεζα δεν συμβαινει αυτο! σκεφτειται τα λογια μ και δεν θα χασετε!καλη συνεχεια!α και παιδια?? και το ζορι χρειαζεται μερικες φορες....

Στα λογιστικα γραφεια απο οτι μου εχουν πει τρως χωσιμο αλλα δεν ειναι σιγουρο οτι θα μαθεις...
αλλοι ειναι διατεθημενοι να σου δειξουν πραγματα και αλλοι σε θελουν μονο για να τρεχεις στην εφορια να πηγαινεις χαρτια και να τα φερνεις πισω... Δεν λεω να σε βαλουν αρχιλογιστη, αλλα αν δεν σε εμπιστευονται η δεν θελουν να σου δειξουν 5 βασικα πραγματα ειναι μια η αλλη!
Απο την αλλη συνηθως υπαρχει θεμα με την πληρωμη και κοιτανε ποσα θα σου φανε και οχι ποσα θα σου δωσουν...και αν αυτο συνδιαστει με το γεγονος οτι σε βλεπουν μονο σαν το παιδι της αγγαρειας και οχι σαν μαθητευομενο λογιστη το αποτελεσμα ειναι ασχημο απο ολες τις αποψεις... :-|

Περιμενω κ αλλες εμπειριες !!! :mrgreen:

Αν κάποιος έχει λογαριασμό στο mytog.net/greek-team.cc παρακαλώ να επικοινωνήσει μαζί μου(pm)... ;)

#7 foteini

foteini

Advanced Member

• Members
  • Pip Pip Pip
  • 45 δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 12 September 2012 - 07:21 PM

ξερει κανεις τι γινεται στην περιπτωση που καποιος κανει την πρακτικη του στο Δημο που μενει;;;
  • xristina1988 του αρέσει

#8 lena2012

lena2012

Newbie

• Members
  • Pip
  • 8 δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 13 September 2012 - 07:32 AM

Κοίταξε,δεν μπορείς να πεις ότι είναι μοιραίο λάθος να κάνει ένας φοιτητής την πρακτική του στην τράπεζα!Σαφώς είναι κάτι τελείως διαφορετικό από αυτό που σπούδασε,αλλά η τράπεζα έχει πολλά τμήματα και ενδιαφέροντα.Για παράδειγμα,εγώ είμαι στις Χρηματιστηριακές Συναλλαγές που διενεργεί ο πελάτης του καταστήματος μέσω κάποιων Χρηματ/κών εταιριών,και παρ'ότι οι αρμοδιότητες μου δεν είναι πολλές,είναι πολύ ελκυστικό αυτό το τμήμα(σαν γενική άποψη)!Και συμφωνώ απόλυτα ότι είναι και μια εμπειρία..
Σίγουρα σ'ένα λογιστικό γραφείο έχεις πολύ περισσότερες πιθανότητες να σε κρατήσουν,γιατί για να μπεις στην Τράπεζα χρειάζεσαι ΑΣΕΠ!Όταν θα βγούμε από την τράπεζα,δεν θα έρθει και η συντέλεια του κόσμου!!!!ΝΑΙ,θα κάτσουμε να ψάξουμε για δουλειά και δεν νομίζω ότι επειδή κάναμε την πρακτική μας εκεί,δεν θα μπορούμε να προσφέρουμε κάποια υπηρεσία..χαλάρωσε!!!
Πάντως παιδιά επειδή και στο παρελθόν είχα δουλέψει σε λογιστικό γραφείο στη Χαλκίδα,και τώρα που κάνω την πρακτική μου στην Τράπεζα,έχω καταλήξει στο εξής συμπέρασμα:''Θα προτιμούσα περισσότερο να ασχοληθώ στο μέλλον με τα λογιστικά,αλλά αυτό γιατί έχω δουλέψει και στους δυο κλάδους και η γνώμη μου είναι πως η Τράπεζα σου προσφέρει άλλου είδους πλεονεκτήματα!!Υπάρχουν πολλά και διαφορετικά τμήματα,μέσα από τα οποία ένας φοιτητής ίσως να ενδιαφερόταν να κάνει ένα μεταπτυχιακό και να ασχοληθεί με κάτι παραπάνω από τα απλά λογιστικά που έχει σπουδάσει..
Εύχομαι και εγώ να βοήθησα κάπως..

#9 konstantina.

konstantina.

Advanced Member

• Members
  • Pip Pip Pip
  • 83 δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 13 September 2012 - 09:13 AM

Στα λογιστικα γραφεια απο οτι μου εχουν πει τρως χωσιμο αλλα δεν ειναι σιγουρο οτι θα μαθεις...
αλλοι ειναι διατεθημενοι να σου δειξουν πραγματα και αλλοι σε θελουν μονο για να τρεχεις στην εφορια να πηγαινεις χαρτια και να τα φερνεις πισω... Δεν λεω να σε βαλουν αρχιλογιστη, αλλα αν δεν σε εμπιστευονται η δεν θελουν να σου δειξουν 5 βασικα πραγματα ειναι μια η αλλη!
Απο την αλλη συνηθως υπαρχει θεμα με την πληρωμη και κοιτανε ποσα θα σου φανε και οχι ποσα θα σου δωσουν...και αν αυτο συνδιαστει με το γεγονος οτι σε βλεπουν μονο σαν το παιδι της αγγαρειας και οχι σαν μαθητευομενο λογιστη το αποτελεσμα ειναι ασχημο απο ολες τις αποψεις... :-|

Περιμενω κ αλλες εμπειριες !!! :mrgreen:

Όλοι από αυτό το κομμάτι ξεκινάνε! Εγώ εργάζομαι σε ένα λογιστικο γραφείο εδώ και πέντε χρόνια , και θα κάνω εδώ και την πρακτική μου! Το κομμάτι της εξωτερικής εργασίας μπορεί να ακούγεται αγγαρεία ή χαμαλίκι αν θες , με τον καιρό όμως καταλαβαίνεις οτι δεν είναι τόσο τραγικό όσο ακούγετε. Έχει να σου προσφέρει πολύ περισσοτερα πράγματα. Με το να τρέχεις σε εφορίες, ικα , επιθεωρήσεις κλπ μπαίνεις στο νόημα της δουλειάς! Μαθαίνεις τη διαδικασία της έναρξης μιας επιχείρησης , της διακοπής, του ελέγχου , της πρόσληψης , της απόλυσης και τα συναφή! Όσο κι αν τα αποστηθίσεις την θεωρία η πράξη είναι αυτή που θα μας κάνει λογιστές αύριο! Από κεί και πέρα σε όποιο λογιστικό γραφείο και να πας κανείς δεν θα καθίσει να σε μάθει λογιτική. Θα σου δείξει πέντε βασικά πράγματα για να ξεκινήσεις (σαν αρχάριος) κι από κει και πέρα θα πρέπει να δείξεις εσύ τον απαραίτητο ζήλο γαι να συνεχίσεις! Αν όπου δεν καταλαβαίνεις ρωτήσεις τον λογιστή δεν θεωρώ οτι δεν θα πάρεις απάντηση, βάσει λογικής. Το δικό του συμφέρον είναι να κάνεις σωστά αυτό που θα σου αναθέσει. Η δουλειά που θα κάνεις σε μια τράπεζα κάνοντας την πρακτική σου είναι πολύ πολύ διαφορετική από την δουλειά που θα κάνεις σαν εξώτερικός λογιστής αύριο το πρωί (ανοίγοντας δικό σου γραφείο ) , κι αυτή με τη σειρά της διαφορετική με την εργασία που θα κάνεις δουλεύοντας στο λογιστήριο μιας εταιρίας(σαν εσωτερικός λογιστής)!
Δεν είναι μοιραίο λάθος να κάνεις πρακτική σε τράπεζα! Σου δείχνει ένα δρόμο. Μπορεί τελικά να θέλεις να συνεχίσεις σε αυτό το κομμάτι! Μπορεί να μην είσαι "Λογιστής" , αλλά κι από κεί μπορείς να φτάσεις ακόμη πιο ψηλά!
Όσο για τον αν σε κρατάνε ή όχι , αυτό δεν είναι πουθενά δεδομένο . Ας μην οδεύουμε με πιθανότητες! (Υπάρχουν λογιστικά γραφεία εκεί έξω που κάθε εξάμηνο αλλάζουν προσωπικό , γιατί αυτοί που κάνουν πρακτική τους κοστίζουν φθηνότερα)
Γνωρίζοντας λοιπόν εσύ , κι εγώ και ο καθένας με τι ακριβώς θέλουμε να ασχοληθούμε θα είμαστε και καλοί σε αυτο! Δυστυχώς ή ευτυχώς δεν μπορούμε να ασχοληθούμε με όλα παράλληλα! Καθένα κομμάτι του κλάδου όμως έχει το δικό του ενδιαφέρον! :wink:
  • Ο/Η WizMeister, bessy, aries και άλλος 1r τους αρέσει αυτό

#10 svas

svas

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 17 September 2012 - 03:32 PM

καλησπέρα παιδιά!

έχω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την έγκριση της πρακτικής μου. τι χαρτιά χρειάζομαι για την επικύρωσή της και μέχρι πότε είναι προθεσμία περίπου για να αποκτήσω το πτυχίο στην ώρα μου?? σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

υ.γ.: εγώ είμαι σε λογιστήριο εταιρείας και έχω μάθει πράγματα, άλλα όχι τόσα όσα θα έπρεπε! επίσης, οι εταιρείες έχουν τις δικές τους ιδεολογίες και πρέπει να κινείσαι βάσει της κουλτούρας τους.

#11 nikos13

nikos13

εν δυνάμει Λογιστής

• Special Moderator
  • 911 δημοσιεύσεις
  • LocationΑΘΗΝΑ

Δημοσιεύθηκε 18 September 2012 - 12:57 AM

εχεις ξεκινησει πρακτικη ή τωρα θες να ξεκινησεις?

#12 andreas_v

andreas_v

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 18 September 2012 - 02:47 AM

καλησπερα και απο μενα παιδια!! για την πρακτικη απο το τει παιρνουμε μονο τη συμβαση εις τριπλουν η και τιποτα αλλο???και επισης αν ξερετε ποτε βγαινουν οι συμβασεις.....ευχαριστω

#13 svas

svas

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 18 September 2012 - 02:49 PM

ξεκίνησα τον απρίλιο και τώρα τελειώνει η σύμβασή μου και θέλω να μάθω τα διαδικαστικά, μιας και που αυτήν την εβδομάδα θα πάω στο τει να παραδώσω και την πτυχιακή μου.
σ' ευχαριστώ!

#14 svas

svas

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 18 September 2012 - 03:01 PM

θα σου πω τι έκανα εγώ. πήγα έκανα αίτηση πρακτικής στη γραμματεία και με τη βεβαίωση του εργοδότη που λέει ότι θα με απασχολήσει για την πρακτική μου, πήγα στο γραφείο πρακτικής και μου έδωσαν μόνο μία σύμβαση ανεξάρτητα αν λέει εις τριπλούν. εσύ βγάζεις άλλες δύο φωτοτυπίες τη σύμβαση. καλό είναι να τις υπογράψει και σφραγίσει και τις 3 ο εργοδότης σου και πας τη μία στο γραφείο πρακτικής. πρόσεξε όμως η βεβαίωση να λέει σε ποια θέση θα σε απασχολήσει. για παράδειγμα ως βοηθός λογιστή στο λογιστήριο της εταιρείας.
επίσης, με το που πάρεις τη σύμβαση πας στη βιβλιοθήκη και παίρνεις στο βιβλίο πρακτικής.

#15 andreas_v

andreas_v

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 18 September 2012 - 03:17 PM

καταρχας το γραφειο πρακτικης ειναι της ταμαρεσης/σεγκου??? και δευτερον εγω θα κανω πρακτικη στην εθνικη η οποια δεν δινει βεβαιωσεις απ οτι εμαθα.....τσπ.. ευχαριστω....

Επίσης με ετικέτα 8ο ΕΞΑΜΗΝΟ, ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη

Διακόπτης μηνυμάτων Ζωντανό Chat Άνοιγμα των μηνυμάτων σε νέο παράθυρο

Παρακαλώ κρατήστε κόσμιο επίπεδο στις συνομιλίες σας. Επίσης έχετε υπόψιν ότι μόνο οι 1-2 τελευταίες ημέρες κρατούνται στη μνήμη οπότε για σοβαρά θέματα και πληροφορίες χρησιμοποιήστε το Forum! Το Ζωντανό Chat επίσης μπορείτε να το βλέπετε στο κάτω μέρος σε όλες τις σελίδες του φόρουμ, οπότε δεν χρειάζεται να μπαίνετε συνέχεια στην καρτέλα. Για να το απενεργοποιήσετε, κάνετε κλικ στη δεξιά μεριά του Chat, το εικονίδιο με την παύλα [ - ]
@  Giotaki : (27 October 2014 - 11:39 AM) Καλημέρα! Παιδιά μπορείτε να με βοηθήσετε λίγο με τα βιβλία στη Διοίκηση; Είναι συγκεκριμένα ή τα δίνουν οι καθηγητές; Ευχαριστώ:
@  Giotaki : (27 October 2014 - 11:38 AM) kalimera! paidia mporeite na me voithisete ligo me ta vivlia sti dioikisi? einai sigekrimena i' ta dinoun oi kathigites? euxaristw!
@  kostasaut : (23 October 2014 - 08:31 PM) Βιβλία πρώτου εξαμήνου τμήμα αυτοματισμού που προτείνουν οι καθηγητές??
@  Άρης : (16 October 2014 - 03:31 PM) καλησπερα παιδια! θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις το μαιλ του περρου και του κερετζιδη θεοφιλου?
@  alexios.gram... : (01 October 2014 - 11:12 AM)

Δημοσιεύθηκε Σήμερα , 12:05 PM

Καλημέρα,

Ενδιαφέρομαι για τελειόφοιτους βοηθούς λογιστών (2) για outsourcing ελληνικής εταιρείας (pharma industry) στο Βουκουρέστι. Θα προτιμηθούν οι ενδιαφερόμενοι με εμπειρία SAP και σελίδα στο linkedin. Παρακαλώ αποστείλετε CV στο mail aleksis@hotmail.gr η στο λογαριασμό μου στο Linkedin (alexios grammatopoulos).

Thanks

AG

@  μαρ : (30 September 2014 - 05:34 PM) πηγε κανεις λογιστικη τη δευτερα?εκανε μαθημα ο τσιτσακης?τα εργαστηρια ποτε ξεκινανε?
@  Αγαπούλης (Bot) : (30 September 2014 - 05:34 PM) Για διευκόλυνση όχι μόνο δική σας αλλά και των υπόλοιπων μελών, ψάχνουμε πρώτα τις θεματικές ενότητες που μας ενδιαφέρουν για τα ερωτήματα που θέλουμε να κάνουμε. Αν δεν βρούμε κάποιο topic τότε ανοίγουμε καινούργιο!
@  Sake : (23 September 2014 - 05:11 PM) hmm
@  blou-blou : (21 September 2014 - 07:11 PM) καλησπερα !θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος το τηλεφωνο απο το τμημα της φοιτητικης μεριμνας??σας ευχαριστω
@  giorgos456 : (18 September 2014 - 01:17 PM) paidia iparxei kapoios pou na xerei to thl tou boronikolou?
@  manolhs : (11 September 2014 - 03:20 PM) χριστηνα απο χαλικιδα ;;
@  manolhs : (11 September 2014 - 03:17 PM) geia sas
@  ikaros : (08 September 2014 - 04:19 PM) Σε ποια περιοχή μένεις στην Αθήνα?
@  Ευθύμης : (06 September 2014 - 12:21 AM) γεια σας!παιδια τι ειναι καλυτερο για τα ΤΕΙ Χαλκιδας?ΚΤΕΛ  η προαστιακος? ομως ο προαστιακος σε αφηνει Χαλκιδα και μετα απο εκει παιρνεις ΚΤΕΛ για Ψαχνα ,ενω το Κτελ σε παει στα Ψαχνα
@  Στέργιος Τ. : (30 August 2014 - 10:18 PM) καλησπερα! περασα φετος στο τμημα αυτοματισμου και θα ηθελα αν γνωριζει κανεις τι γινεται με τις μεταγραφες, γτ ειμαι πολυτεκνος και αν μπορω να παω πειραια                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Ευχαριστω!
@  Χριστινα Κ. : (30 August 2014 - 12:23 PM) γεια σας! ειμαι καινουρια φετος πέρασα και θα ηθελα να γνωρισω ατομα απο εκει γιατι απο τους γνωστους μου δεν περασε κανεις εκει :$
@  Αγαπούλης (Bot) : (30 August 2014 - 12:23 PM) Να θυμάστε ότι στο Φόρουμ αποφεύγουμε τα greeklish και γράφουμε μόνο Ελληνικά!
@  idealistis : (28 August 2014 - 12:24 AM) Γεία χαρά. Αναλαμβάνω φοιτητές σε μαθηματα που απτονται της Φυσικής και των Μαθηματικών, απο τμήματα τεχνολογικου χαρακτηρα (Αυτοματισμού-Ηλεκτρολογια-Αεροσκαφων- Μηχανολογια). Οποιος ενδιαφερεται, ας τσεκαρει το προφιλ μου!
@  μαρ : (27 August 2014 - 10:20 AM) γεια χαρα.μπορει να με βοηθησει κανεις παρακαλω στις 3 μεθοδους ευρεσης ΑΕΠ??μακροοικονομικη
@  tsiou13 : (07 August 2014 - 11:57 AM) kaliespera.mipos gnwrizei kapoios , kapoion pou na kanei idietera SAE1 gia ilektrologous?