Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήλθατε στο Forum ΤΕΙ Χαλκίδας
Προχωρήστε σε είσοδο αν ήδη είστε μέλος ή σε δημιουργία λογαριασμού για να μπορέσετε να δείτε το περιεχόμενο των θεματικών ενοτήτων του Forum, καθώς και να πάρετε μέρος στις συζητήσεις, να επικοινωνήσετε με άλλα μέλη μέσω προσωπικών μηνυμάτων και να διαχειριστείτε το προφίλ σας. Εάν έχετε ήδη λογαριασμό, κάνετε είσοδο από εδώ - αλλιώς δημιουργήστε λογαριασμό σήμερα δωρεάν!

ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
12 απαντήσεις στο θέμα

#1 komis

komis

Member

• Members
  • Pip Pip
  • 28 δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 21 August 2012 - 02:38 PM

παιδια σορρυ που ανοιγω νεο θεμα.. εχω μια απορια που δν εχει λυθει πολυ καιρο τωρα..
για να παρει καποιος πτυχιο ποσα μαθηματα θα πρεπει ν εχει περασει ως συνολο υποχρεωτικα και επιλογης??
pensar en positivo..!

#2 Δελαμάνης Π.

Δελαμάνης Π.

Advanced Member

• Members
  • Pip Pip Pip
  • 252 δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 21 August 2012 - 03:07 PM

παιδια σορρυ που ανοιγω νεο θεμα.. εχω μια απορια που δν εχει λυθει πολυ καιρο τωρα..
για να παρει καποιος πτυχιο ποσα μαθηματα θα πρεπει ν εχει περασει ως συνολο υποχρεωτικα και επιλογης??

Τα μαθήματα σε κάθε εξάμηνο είναι περίπου 5-7. Από το 4ο έως το 7ο εξάμηνο, έχεις 3 επιλογής από τα οποία διαλέγεις το ένα. Τα υπόλοιπα είναι υποχρεωτικά. Δεν θυμάμαι τον ακριβή αριθμό μαθημάτων όλων των εξαμήνων μαζί, αλλά πρέπει να είναι γύρω στα 42-45. Δεν είμαι σίγουρος αν αυτό είναι σωστό αλλά απ' ότι καταλαβαίνω, πρέπει να πιστεύεις πως μερικά μαθήματα, είναι κάτι σαν κατεύθυνσης. Δεν έχει τέτοια, όλα τα μαθήματα είναι υποχρεωτικά. Μόνο αριθμό μαθημάτων δεν θυμάμαι. Ελπίζω να σε βοήθησα.

Συν Aθηνά, και χείρα κίνει.
Per Audacia ad Triumphus, Per Triumphus ad Astra.

#3 komis

komis

Member

• Members
  • Pip Pip
  • 28 δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 21 August 2012 - 03:11 PM

και γω για 42 εχω ακουσει απο τα οποια τα 4 να ειναι επιλογης..ισως ειμαι λαθος..
τσπ..σε ευχαριστω παντως..
pensar en positivo..!

#4 silia

silia

Kinky Sils

• Members
  • Pip Pip Pip
  • 1832 δημοσιεύσεις
  • LocationΠΕΙΡΑΙΑΣ

Δημοσιεύθηκε 22 August 2012 - 01:11 PM

τα μαθήματα είναι 40, εκ των οποίων 3 είναι διπλά (πληροφορική, ξένη γλώσσα και αναλυτική).
...I solemnly swear that i'm up to no good!
*fingers crossed*
http://athens.indymedia.org/

#5 Δελαμάνης Π.

Δελαμάνης Π.

Advanced Member

• Members
  • Pip Pip Pip
  • 252 δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 22 August 2012 - 01:23 PM

τα μαθήματα είναι 40, εκ των οποίων 3 είναι διπλά (πληροφορική, ξένη γλώσσα και αναλυτική).

Ε, εντάξει. Κοντά έπεσα!

#6 komis

komis

Member

• Members
  • Pip Pip
  • 28 δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 22 August 2012 - 02:47 PM

με τα επιλογης ξερεις τι γινεται??
pensar en positivo..!

#7 silia

silia

Kinky Sils

• Members
  • Pip Pip Pip
  • 1832 δημοσιεύσεις
  • LocationΠΕΙΡΑΙΑΣ

Δημοσιεύθηκε 22 August 2012 - 02:56 PM

τι εννοεις τι γινεται?
στα εξαμηνα 4-5-6-7 εχεις τα υποχρεωτικα μαθηματα σου δινεται η επιλογη να επιλεξεις υποχρεωτικα αλλο ενα μαθημα αναμεσα σε 3.
ο συνολικος αριθμος παραμενει 40.
*fingers crossed*

#8 komis

komis

Member

• Members
  • Pip Pip
  • 28 δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 22 August 2012 - 03:04 PM

αν παρεις απο το ιδιο εξαμηνο δυο επιλογης? μπορεις?
pensar en positivo..!

#9 Δελαμάνης Π.

Δελαμάνης Π.

Advanced Member

• Members
  • Pip Pip Pip
  • 252 δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 22 August 2012 - 03:11 PM

αν παρεις απο το ιδιο εξαμηνο δυο επιλογης? μπορεις?

Μόνο ένα.

#10 komis

komis

Member

• Members
  • Pip Pip
  • 28 δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 22 August 2012 - 03:13 PM

ξερεις γιατι το λεω..εγω τελειωσα το 4 εξαμηνο κ εδωσα κ ευρωπαικη ολοκληρωση ενω εχω δωσει κ εχω περασει και το ευρωπαικο δικαιο το ποιο ειναι επισης επιλογης..
ευρωπαικη ολοκληρωση το ξαναδινω τον σεπτεμβρη..οποτε τωρα τι κανω??
δεν το δινω?
:/
pensar en positivo..!

#11 silia

silia

Kinky Sils

• Members
  • Pip Pip Pip
  • 1832 δημοσιεύσεις
  • LocationΠΕΙΡΑΙΑΣ

Δημοσιεύθηκε 22 August 2012 - 03:19 PM

θεωριτικα δεν θα επρεπε να σε αφηνει το συστημα να παρεις αλλο επιλογης. απο την στιγμη που ηδη εχεις περασει ενα δεν χρειαζεται να περασεις αλλο. αφου το εχεις επιλεξει ομως, ειδιποιησε την γραμματεια για την περιπτωση σου.
*fingers crossed*

#12 komis

komis

Member

• Members
  • Pip Pip
  • 28 δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 22 August 2012 - 03:20 PM

τεσπα..θα δω τι θα κανω..
σας ευχαριστω..:)
pensar en positivo..!

#13 Δελαμάνης Π.

Δελαμάνης Π.

Advanced Member

• Members
  • Pip Pip Pip
  • 252 δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 22 August 2012 - 03:22 PM

ξερεις γιατι το λεω..εγω τελειωσα το 4 εξαμηνο κ εδωσα κ ευρωπαικη ολοκληρωση ενω εχω δωσει κ εχω περασει και το ευρωπαικο δικαιο το ποιο ειναι επισης επιλογης..
ευρωπαικη ολοκληρωση το ξαναδινω τον σεπτεμβρη..οποτε τωρα τι κανω??
δεν το δινω?
:/

Πας τον Σεπτέμβριο στη Γραμματεία, ή, τους παίρνεις τηλέφωνο.

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη

Διακόπτης μηνυμάτων Ζωντανό Chat Άνοιγμα των μηνυμάτων σε νέο παράθυρο

Παρακαλώ κρατήστε κόσμιο επίπεδο στις συνομιλίες σας. Επίσης έχετε υπόψιν ότι μόνο οι 1-2 τελευταίες ημέρες κρατούνται στη μνήμη οπότε για σοβαρά θέματα και πληροφορίες χρησιμοποιήστε το Forum! Το Ζωντανό Chat επίσης μπορείτε να το βλέπετε στο κάτω μέρος σε όλες τις σελίδες του φόρουμ, οπότε δεν χρειάζεται να μπαίνετε συνέχεια στην καρτέλα. Για να το απενεργοποιήσετε, κάνετε κλικ στη δεξιά μεριά του Chat, το εικονίδιο με την παύλα [ - ]
@  Vasso2012 : (01 July 2014 - 03:10 PM) kserei kaneis ean mporoume na paroume vevaiwsi spoudwn apo to internet.?
@  mikeliontas11 : (01 July 2014 - 11:06 AM) εχει κανεις σημειωσεις ΔΑΠ??
@  vasiliki1502 : (29 June 2014 - 05:33 PM) εχει κανεις ιδεα για ην στρατηγικη της αναπτυξης στο τμημα της διοικησης αν υπαρχουν καπου σημειωσεις ή εστω η υλη?
@  svmbr2112 : (25 June 2014 - 10:11 AM) Αρση της αναστολής λειτουργίας του ιδρύματος από αύριο Τετάρτη 25 Ιουνίου 2014.
@  svmbr2112 : (25 June 2014 - 10:11 AM) http://www.teihal.gr...lis_24Jun14.pdf
@  joe : (24 June 2014 - 03:14 PM) Μαρεσει που πηρα και αδεια απο το στρατο για να δωσω μαθηματα,μονο και μονο για να δω να κανουν απεργιες.....
@  Αγαπούλης (Bot) : (24 June 2014 - 03:14 PM) Για την ευκολότερη ανάγνωση του Φόρουμ γράφουμε με πεζά και μόνο όπου χρειάζεται κεφαλαία, αφού όταν γράφουμε κεφαλαία είναι σαν να ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ!!!
@  joe : (24 June 2014 - 03:13 PM) Εγω και απο οτι διαβαζω και στο διαδικτυο και απο οτι με ενημερωσε και ενα ατομο που ειναι στην Χαλκιδα το Τει ειναι κλεισο.Να και ενα link http://www.newsbomb....stereas-elladas
@  Gerontas : (23 June 2014 - 06:07 PM) πειτε ρε μορτηδες το τει δουλευει η οχι...
@  Gerontas : (23 June 2014 - 06:07 PM) pei
@  ikaros : (22 June 2014 - 09:44 PM) τελικά το τει θα είναι κλειστό αυτή την εβδομάδα?
@  fayebk : (21 June 2014 - 08:58 AM) Τα εχει ολα αναρτημένο στο eclass.
@  hkn5lkj : (19 June 2014 - 11:47 AM) σημειωσεις για διεθνεις οικονομικες σχεσεις υπαρχουν?
@  goloum-21- : (17 June 2014 - 11:54 AM) μαθηματικα γενικης τι παιζει?????
@  nick_1991 : (16 June 2014 - 03:14 PM) Καλησπέρα.. έχει μήπως κάποιος σημειώσεις χρηματοδοτικής με Θάνο??
@  alef : (14 June 2014 - 05:15 PM) kalispera! mipos exei kaneis simeiwseis apo xrimatodotiki Thanou?
@  Αγαπούλης (Bot) : (14 June 2014 - 05:15 PM) Να θυμάστε ότι στο Φόρουμ αποφεύγουμε τα greeklish και γράφουμε μόνο Ελληνικά!
@  gchalkou : (12 June 2014 - 01:38 PM) καλησπερα !! σημειωσεις για αγορες χρηματος ειναι οι ιδιεσ με τοι ιουλιου 2013 ??
@  maris : (09 June 2014 - 06:38 PM)
kalispera! isxuoun oi simeiwseis tis Marinta Pliatsika tou Iouliou'13?

Einai to teleutaio mou ma8ika k exw xasei ligo tn epafi me ti sxoli. Einai o idios tropos e3etasis me to Nikolopoulo?
@  ikaros : (03 June 2014 - 07:05 PM) http://www.teihal.gr...013-2014_v2.pdf